VII edycja Turnieju Jednego Wiersza „Wiosna poetów”,

Wydarzenie:

Typ wydarzenia: Konkurs
Od: 18 czerwca 2015, 18:00
Do: 18 czerwca 2015, 18:00
Miejsce: Wrocław,
Tagi: Idź idź.

Opis:

Wrocławski oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich zaprasza na VII edycję Turnieju Jednego Wiersza „Wiosna poetów”,który odbędzie się 18 czerwca (czwartek) w klubie Sanatorium Kultury (Przejście Garncarskie 2, II p., Wrocław). Początek imprezy o godzinie 18.00.

W puli nagród 1000 zł!
VII edycję Turnieju Jednego Wiersza „Wiosna poetów”,
Konkurs jest przeznaczony dla młodych twórców (do 35 lat) i polega na publicznym zaprezentowaniu jednego oryginalnego i nie publikowanego wcześniej wiersza o rozsądnej długości (powinien zmieścić się na stronie maszynopisu, kopię utworu deponuje się u przewodniczącego jury). Sędziować będzie jury w składzie: Gabriel Leonard Kamiński, Jacek Bierut oraz Leszek Budrewicz (przewodniczący). Imprezę poprowadzi Jacek Inglot.

Uwaga: aby otrzymać nagrodę, trzeba mieć przy sobie dane potrzebne do wypełnienia umowy o dzieło (NIP, PESEL itd.).

Imprezę wspiera finansowo Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.Przed turniejem, w ramach specjalnego 1054 Czwartku Literackiego, odbędzie się spotkanie z wrocławską pisarką i poetką Urszulą Benką. Spotkanie poprowadzi Leszek Budrewicz.Urszula Małgorzata Benka – poetka, prozaik, autorka esejów, krytyk sztuki, tłumaczka literatury francuskiej i angielskiej. Doktor humanistyki, studiowała także psychologię. W latach 1983-1987 przebywała we Francji. W 1987 wyjechała do USA. Była stypendystką rządu francuskiego, Europejskiej Organizacji Niezależnych Intelektualistów w Paryżu, dwukrotnie stypendystką Ministerstwa Kultury w Polsce oraz Rządu Saksonii. Członek nowojorskiego PEN Club. Twórczość Urszuli Benki była tłumaczona na wiele języków, m.in. na angielski, czeski, fiński, francuski, niemiecki, szwedzki, rosyjski. Opublikowała m. in. tomiki poezji : Chronomea (1977), Dziwna rozkosz (1978), Nic (1984), Perwersyjne dziewczynki (1984), Ta mała Tabu (1992), Kielich Orfeusza (2003) oraz tom prozatorski O (1998) i esejów psychomitopolityka, wyróżnione przez Fundację Kultury.Leszek Budrewicz – dziennikarz, pisarz, poeta i scenarzysta. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Po transformacji ustrojowej w Polsce w 1989 r. został pierwszym redaktorem naczelnym dolnośląskiego dodatku „Gazety Wyborczej”, a następnie redaktorem naczelnym dziennika „Wieczór Wrocławia”. Wydał m.in. zbiory Pierwsza i druga wojna światów, Noc długich szyj, Złodziej cukierków. Jest laureatem nagrody miesięcznika „Odra” za reportaż o powodzi tysiąclecia we Wrocławiu w 1997 r. Wykłada dziennikarstwo na Uniwersytecie Wrocławskim i w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Ponadto jest znanym działaczem struktur podziemnych „Solidarności”, za co został w 2007 r. odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, którego przyjęcia odmówił.

Urszula Benkakosmos i perła

naga prastara małpa

pali cygaro

uśmiechnięta do wilków do krat do alchemicznych retort

do Eine Kleine Nachtmusik

Imprezę wspiera finansowo Gmina Wrocław.

Wybierają się (3):

Zobacz na mapie:

Komentarze (0)

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się