spotkanie z twórcamy KOFEINY w ramach Miasta Poezji

Wydarzenie:

Typ wydarzenia: Spotkanie
Od: 27 maja 2011, 17:00
Do: 27 maja 2011, 20:00
Miejsce: Lublin, ul. Peowiaków 11
Tagi: daniel kot kofeina joanna lech nike Lublin miasto poezji zin onak leszek niedoczytania

Opis:

Kofeina w Opiece Paliatywnej

Spotkanie z Danielem Kotem (założycielem i redaktorem naczelnym e-czasopisma Kofeina) oraz Joanną Lech (poetką, redaktor działu poezji Kofeiny). Prowadzenie Leszek Onak (założyciel portalu Liternet.pl).

Spotkanie w ramach festiwalu Miasto Poezji

Powołana do cyfrowego istnienia we wrześniu 2009, “Kofeina” to “zdigitalizowany magazyn artystyczno-literacki tworzony w ramach nieformalnego projektu artystycznego przez ludzi, którzy nigdy się nie spotkali”1. Innymi słowy, to przykład oddolnej, interdyscyplinarnej inicjatywy artystycznej, stawiającej na synergię pomiędzy poezją, prozą, fotografią, grafiką uznanych jak i dopiero debiutujących autorów i autorek. Jako takie, czasopismo stawia na demokratyczną otwartość, internetową dystrybucję i egalitarną ogólnodostępność (jest e-zinem do darmowego pobrania ze stron: http://kofeina-zin.pl/ oraz http://issuu.com/kofeina).

Jak dotąd, wśród osób współpracujących z “Kofeiną” znaleźli się autorzy związani z Lublinem: Wojciech Dunin-Kozicki, Grzegorz JędrekDaniel Kot (ur. 1991), Warszawa, założyciel art-zina KOFEINA, pisze i publikuje, blogger, kulturowy aktywista z pasjami'.

http://kofeina-zin.pl
http://twitter.com/kofeina_zin
Joanna Lech (ur. 1984) – autorka książek “Zapaść” (2009) oraz “Nawroty” (2010); wielokrotnie nagradzana – laureatka Konkursu im. Bierezina (Łódź, 2007), Grand Prix w Konkursie im. Rilkego (Sopot, 2007), 3cia nagroda w Konkursie im. Baczyńskiego (Łódź, 2010);
Tomik “Zapaść” został nagrodzony w X edycji Konkursu Literackiego PTWK w kategorii debiut roku oraz został nominowany do prestiżowej Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius; ponadto został wyróźniony w VI OKL Złoty Środek Poezji Kutno.

NOMINOWANA do Nagrody Nike 2011.

Strona autorki:
www.joannalech.pl

Wybierają się (2):

Zobacz na mapie:

Komentarze (0)

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się