Grupy >> Wolność Słowa >> Forum >> Cenzura na "Rozdzielczości Chleba"
Autor Wypowiedź
Redaktor Leszek Onak raz już się zbłaźnił cenzurując portal "Niedoczytania" z wpisów uznanych przez niego za obraźliwe dla krytyka literackiego Charnasa. Teraz cenzuruje fanpage rzekomo ultraawangardowego ruchu "Rozdzielczość Chleba". Z czego? Z jednego, jedynego słówka, które w swoim czasie często używał Witkacy.

14 grudnia 2011, 15:26:55
Po pierwsze,
to nie ja prowadzę profil "Rozdzielczości Chleba" na facebooku.
Po drugie,
gratuluję inwencji twórczej i wpisywania pod każdym postem na fejsbuku słowa "gówno".
Po trzecie,
Panie Macieju, nie skorzystam z okazji i nie włączę się w zapierającą dech dyskusję. Nie odpowiem na Pańskie "gówno" żadnym podobnym wyrazem.

Pozdrawiam. Bez odbioru.

15 grudnia 2011, 00:26:58
To ja usunąłem wpis, którym obraziłeś gości naszego fanpage'a (treści nie będę przytaczał), co więcej, zablokowałem Cię, co poskutkowało usunięciem równie wartościowego wpisu na wallu o treści "Gówno".
Jest to pierwszy i - przypuszczam - ostatni raz, kiedy decyduję się na podobny krok. Nie życzę sobie twojej obecności na fanpage'u Rozdzielczości Chleba. Sądzę, że jego goście poradzą sobie z brakiem obraźliwych komentarzy z twoich ust. Masz z tym jakiś problem? Pozwiesz mnie? Do "Uwagi" się zgłosisz?
Nie przypisuj czynów osobom, które nie miały z nimi nic wspólnego. Sprawdzaj informacje, które umieszczasz w internecie. Miej odwagę głosić swoje poglądy w realu.
Jeśli zaś mowa o błaźnieniu się, to wydaje mi się, że wpisując pod każdym repostem naszego contentu "Gówno", robisz to doskonale.

Pozdrawiam najserdeczniej. Bez odbioru.

15 grudnia 2011, 01:40:41
15 grudnia 2011, 01:45:08
Podgórni weź wytrzeźwiej z tych prochów co je zażyłeś i przeczytaj jeszcze raz coś napisał.
Daje ci trzy dni na zrozumienie swojego błędu przeprosiny i odblokowanie.

15 grudnia 2011, 13:50:00
To Podgórni ćpa? Wow, prawdziwy artysta :) Ja coś zawsze czułem, że awangarda to białe myszki nieawangardy :)

15 grudnia 2011, 14:09:55
Panie Macieju cenzura jest zawsze i wszedzie, niezaleznie od systemu i organizacji, tak samo propaganda i wielka madrosc

15 grudnia 2011, 14:13:38
Samo cenzurowanie o niczym nie swiadczy, swiadczy tylko co sie cenzuruje, a gowno to ja bym sam ocenzurowal. Rozdzielczosc chelba to znakomita inicjatywa do zazdroszczenia i do tego wszystkich goraca zachecam

15 grudnia 2011, 14:15:20
A po co wogole uczesniczyc w inicjatywach do ktorych mamy gowniany stosunek ? Niechze sie zastanowie.

15 grudnia 2011, 14:24:16
No właśnie, dla mnie fejsbuk nie istnieje, więc nie wiem co tam się dzieje. Ale... Maciej Kaczka zawsze słynął z ciętego, ironicznego języka, nie chce mi się zatem wierzyć, że wpisuje on wszędzie tylko gówno i gówno, jak katarynka, tak bez uzasadnienia. Nie wierzę.

15 grudnia 2011, 14:24:58
Ja nie znam Macieja Kaczki, ale tez mi sie wydaje ze gowno to za malo

15 grudnia 2011, 14:27:10
Tylko ludzie po wyjsciu z dozywocia sie nie tlumacza

15 grudnia 2011, 14:32:20
Zachwyt, no faktycznie możesz nie znać Macieja Kaczki, jego cała bogata twórczość komentatorska została bowiem dawno temu usunięta - jak dobrze pamiętam, tuż po tym, jak stwierdził on, że Tomasz Pułka puścił się z Jackiem Dehnelem.

15 grudnia 2011, 14:35:20
Rozumiem, sprawa dotyczyla prania brudow ale ladnych na forum publicznym, trudna sprawa administratorzy musza zawsze byc mniejszymi albo wiekszymi zlami

15 grudnia 2011, 14:37:51
A ciekawe kto by sie chcial puscic z kim, tylko kogo to ciekawi ?

15 grudnia 2011, 14:39:46
Kaczka to błazen. Nie udało mu się zaistnieć ani jako poeta (żenujący tomik "Wiosna" - klapa artystyczna i finansowa), ani jako slamer (za dwa lata nikt go nie będzie pamiętał). Znany jest tylko z tego, że stawiał kiedyś piwo i po pijaku wypisywał idiotyzmy w internecie.

15 grudnia 2011, 14:41:45
Zachwyt, kto się z kim puszcza to w sumie, owszem, jest generalnie sprawa nudna, ale nabiera ona barw, gdy potem kochankowie się wspierają, piszą o sobie nawzajem się zachwycające recenzje, obdarzają się nagrodami itd...

15 grudnia 2011, 14:52:02
-> Bartek
Maciej Kaczka to może i błazen, ale legendarny :)))

15 grudnia 2011, 15:15:45
Rzeczywiscie w takim wypadku to moze zainteresowac jakis niewielki odsetek publicznosci literackiej i tak nie tak bardzo licznej a juz w szczegolnosci ludzi zwiazanych z produkcja ksiazki

15 grudnia 2011, 15:29:50
Kaczka, przegiąłeś. Nasze następne spotkanie będzie dla ciebie niezwykle przykre. Licz się ze słowami i bądź gotów ponieść konsekwencje.

15 grudnia 2011, 15:51:10
@zachwyt i inni: Oczywiście, to była taka metafora, przeciwwaga do chleba, jako coś co się pokazuje na drugim końcu przewodu pokarmowego. Taki drobny żarcik w starej i zdawałoby się zgranej do bólu konwencji futurystycznej. A tu znów okazuje się że krzykacze-mitomani, pasujący się na jakąś multiawangardę, wymiękają jak panienka na widok żaby pod poduszką. I jeszcze piąstkami wymachują.

15 grudnia 2011, 17:10:34
@Bartek Kościński - nie znamy się, ale z takich wpisów od razu domyślam się, że ktoś mnie kocha :)

15 grudnia 2011, 17:11:52
@Podgórni tak tak, już taki jeden Witkowski Przemysław stał pod moim oknem na Św. Krzyża i wykrzykiwał pod moim adresem nieartykułowane wyzwiska. Niestety nie miałem kamerki pod ręką... Tym razem wezmę i nakręcę - to dopiero będzie poezja cybernetyczna.

15 grudnia 2011, 17:21:30
@Onak Zwracam honor.

15 grudnia 2011, 17:22:12
legendarny pajac:)

16 grudnia 2011, 08:47:57
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się