Grupy >> Wiadomości Literackie >> Forum >> Lista debiutów zgłoszonych do Silesiusa 2013
Autor Wypowiedź
Lista debiutów zgłoszonych do Silesiusa 2013, 26 książek:

Katarzyna Bolec, „Plusk”
Janusz Borkowski, „Rafałku….synku mój”
Monika Brągiel, „Kim się nie jest”
Anna Cieślukowska, „Rodzeństwo”
Hanna Dikta, „Stop-klatka”
Katarzyna Fetlińska, „Glossolalia”
Grzegorz Jędrek, „Badland”
Krzysztof Kędzior, „Pozostaje jeszcze ładna pogoda”
Alicja Knop, „Czasem oglądam filmy nieuważnie”
Urszula Kulbacka, „Rdzenni mieszkańcy”
Joanna Lasocka, „Wiersze Przedwczesne“
Marek Maj, „Obrzża i skraje”
Katarzyna Łatka, „W zakamarkach twoich dłoni”
Artur Mika, „Belles lettres”
Jarosław Moser, „Wizja lokalna”
Anna Nowaczyńska, „Bezcennik”
Tomasz Ososiński, „Pięć bajek”
Sylwia Piwowar, „W polifonii ciszy”
Kacper Płusa, „Ze skraju i ze światła”
Małgorzata Południak, „Czekając na Malinę”
Janusz Radwański, „Księga wyjścia awaryjnego”
Teresa Rudowicz, „Podobno jest taka rzeka”
Grzegorz Ryczywolski, „Wiosenne porządki”
Grzegorz Wołoszyn, „POLIPTYK”
Edyta Wysocka, „Dzieci epoki”
Filip Wyszyński, „Skaleczenie chłopca”

Typy?

23 marca 2013, 20:09:59
moja trójeczka:

Brągiel
Jędrek
Radwański/Wołoszyn

23 marca 2013, 20:25:28
Urszula Kulbacka

23 marca 2013, 20:48:37
mam wielką nadzieję, że "Badland"

23 marca 2013, 21:00:52
A tu brakuje paru książek, gdzie Kajtek Herdyński, Ilona Witkowska, Szymon Szwarc?

Który zresztą winnien być nominowamym wd. mnie

http://wsm.serpent.pl/sklep/albumik.php,alb_id,35793,Kot-w-tympanonie,Szymon-Szwarc

23 marca 2013, 21:17:19
Nc nie kumam, fest

23 marca 2013, 21:18:21
mozliwe, ze przeoczylem, czekaj

23 marca 2013, 21:20:16
Kajtek i Ilona też przyzwoite książki zresztą. Większosci z tej listy nie czytałem niestety, ale może to i dobrze?

23 marca 2013, 21:21:54
Kajetan Heredyński, „Późny karnawał”

przeoczylem

Witkowska jest, ale na stronie silesiusa, ksiazka nie jest wyrozniona jako debiut (?)

Szwarc nie jest zgloszony i tez mnie to bardzo dziwi

23 marca 2013, 21:22:56
ale w gre mogła wchodzic dyskwalifikacja za arkusz (?) jak w przypadku Szeremety

23 marca 2013, 21:23:26
Kamil, połowa to Mamiko, po tytułach możesz nawet zgadnać które

23 marca 2013, 21:23:57
Jak nie wysłał, to go nie ma. Nie każdy się pcha na afisz.

23 marca 2013, 21:25:32
kazik, to wydawnictwa zgłaszają, teoretycznie autor moze sie sam tez zglosić, ale zgłoszenie ksiązki leży w zasranym obowiązku a i interesie wydawcy

23 marca 2013, 21:27:00
Nie koniecznie. Zależy jakie wydawnictwo. Wiem coś na ten temat z pierwszej ręki, wierzaj mi. A sam może się zgłosić każdy, jeśli prześle kosmiczną ilość egzemplarzy odwalając robotę za wydawcę - jeśli nie chce być pominięty. No i są jeszcze tacy, co leja sikiem prostym na tę akurat śmieszną nagrodę.

23 marca 2013, 21:29:35
hm, kazik, to mi wytłumacz dlaczego w interesie wydawcy moze lezec nie zgłaszanie ksiązki?

23 marca 2013, 21:32:31
Bo jest na dotowanym i w tyłku ma działania. Kasę zgarnia i odwala podstawę, żeby nie było, że nie robi nic. Najmniejszą linią oporu.

23 marca 2013, 21:34:50
Oczywiście, to dotyczy niszowych wydawnictw, które w zasadzie pojawiają się i znikają, ale konkursy urządzają i ludzie się łapią, książki wydają, ktore nikną w zalewie.

A wydać w Mamiko to obciach. I co z tego, że wysyłają?

Urszyla Kulbacka - Kamial - jest bardzo dobrą poetką. Mam nadzieję, że spłyną na nią wszelkie zasłużone splendory, choćby i te śmieszne, jak ta.

23 marca 2013, 21:38:48
Monika Brągiel, „Kim się nie jest”
Filip Wyszyński, „Skaleczenie chłopca”
Grzegorz Wołoszyn, „POLIPTYK”
Janusz Radwański, „Księga wyjścia awaryjnego”
Kacper Płusa, „Ze skraju i ze światła”
Urszula Kulbacka, „Rdzenni mieszkańcy”
Katarzyna Fetlińska, „Glossolalia”
Grzegorz Jędrek, „Badland”

no tyle sensownych widzę, plus Witkowska, bo to chyba przoczenie na stronach Silesiusa i Herrdyński, sensownych, znaczy się, mających szansę na nagrodę, niezależnie od tego czy mi się to bedzie podobało, czy nie

23 marca 2013, 21:42:19
Urszula Kulbacka, nie zgadzam się w całej rozciągłości z twą opinią Kaziku!

23 marca 2013, 21:43:22
Witkowska jest przereklamowana.

23 marca 2013, 21:44:48
Nie no kwestia gustu po prostu. Dla mnie wszystkie próby pisania tzw. ośmielonej wybraźni kończą się na Honecie. Reszta ok pisze na poziomie Kulbacka, ale to podoba sytacja jak kiedyś z wysypem poezji Leśmianowskiej. Nikt niestety się nie odcisnął, bo po prostu powtarzał nieśwadomie pewne tropy i strategie. Więc krytycznie wiersze Kulbackiej są tylko miłe, ale fakt dziewczyna zdolna jest, lecz ta droga jest już spalona, że tak powiem. Czytałem jej ksiązkę, raz, w drodze i znalazłem nawet podobne do Honeta zabiegi, słowa klucze, zbitki.

23 marca 2013, 21:52:06
Kamil, w pyte - o Witkowskiej napisałeś:D

23 marca 2013, 22:03:37
co do Kubackiej sie zgadzam z Kamilem, jest zdolna, potrafi, ale tropy powiela i jeszcze nie czas, musi sie pozbyć wpływów

Witkowskiej tylko pojedyncze wiersze czytalem, szalu nie ma, ale nie wiem jak ksiazka

23 marca 2013, 22:21:35
Banały sadzi.

23 marca 2013, 22:23:29
zreszta, podobnie jest z ksiazka Fetlinskiej, efekciarską na dodatek, Płusa to typowe pisanie konkursowe, Wyszynski zdecydowanie przereklamowany i przecietny, Radwanski ma ciekawa fraze, ale wypowiadam sie na podstawie kilku wierszy, ktore widzialem w necie i lubię, Wołoszyn - prawdopodobnie najlepiej zlozona ksiazka, Brągiel - dobra, solidna, spójna książka i dykcją, w której szczerośc sie wierzy, Jędrek - ksiazki nei czytalem jeszcze, a slyszalem b. rozne opinie nt. ksiazki, tym niemniej wydaje mi się, że pisanie Jedrka idealnie wpasuje się pod tę nagrodę, jest charakterystyczne, solidne, bezpieczne; w kontekscie pozostałych książek, Jędrek wydaje mi się faworytem, nie koniecznie dlatego, ze jest najlepszy (nie wiem tego), ale taką dykcję się nagradza (nie zrozumcie mnie zle, bez negatywnych konotacji, ja to pisanie cenie), takie pisanie sie nagradza po prostu, dla mnie Jedrek jest faworytem, choc ja chcialbym Brągiel

23 marca 2013, 22:29:56
i ciekaw jestem werdyktu, bo dotychczasowe werdykty tego jury byly bardzo rozne (Kira Pietrek? wtfoO)

23 marca 2013, 22:32:35
Coś ty! Jędrek jest infantylny, w sensie poetyckim of'c - nie wiem jak książka, ale to co w sieci nie nastraja optymistycznie. Ma jeszcze sporo do przepracowania. Fetlińska ok. Brągiel może być. Szkoda, że Kamil nie pretenduje:D

23 marca 2013, 22:35:02
Eeee, Kira jest genialna! Czytałeś? Bo ja tak! I dziwię się, że tak mało się o niej pisze, mówi, że w ogole jakoś nie bywa w celach promocyjnych, podczas gdy inni non stop w obiektywie.

23 marca 2013, 22:36:53
nieeee, Kazik, o Kirze bardzo ładnie powiedział Ryba na nieszufli, parafrazując "drażni mnie brak podstawy lirycznej komunikatu" no i ja sie z tym absolutnie zgadzam. Pomijając, że odstręcza mnie zaangażowanie tego pisania, to to jest po prostu literacko słabe, komunikat nie ma tej podstawy lirycznej zwyczajnie. Jedrek i Fetlińska są faworytami tej nagrody, co niekoniecznie mi sie moze podobac (w przypadku Fetlinskiej), ale tak jest. Ksiazka Fetlinskiej jest wprawką.

A co do Kiry jeszcze - ona miala te przewage, ze jej wyraznie o cos chodzilo, i tego mi troche brakuje, odnosze wrazenie, ze wiekszosc pisze, po to, zeby napisac wiersz, a nic za tym nie idzie, brak czegokolwiek do zaproponowania intelektualnie, artystycznie. ech. taka ogolna refleksja.

Brewi za rok, za rok Brewi vs. Taranek

23 marca 2013, 22:46:56
poza tym, Kazik, mowisz o smiesznosci tej nagrody, ok

ale wiesz, tu chodzi o 20k, chodzi o to, kto będzie stawiał

23 marca 2013, 22:48:41
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się