Grupy >> Sława Wielkiej Polsce >> Forum >> słowa na dzień wspominania świętych męczenników Chryzantego i Darii
Autor Wypowiedź
A było to zanim Pan Nasz Jezus Chrystus udał się do Jerozolimy. Nawiedził wioskę trędowatych i innych śmiertelnie chorych.

„Umierali powoli – było to doskonale widoczne. Nie byli wrogami, nie byli kryminalistami, nie byli teraz niczym ziemskim – niczym, tylko czarnymi cieniami choroby i głodu, sprowadzonymi na podstawie legalnych kontraktów; zagubieni w bezlitosnym otoczeniu, karmieni nieznanym jedzeniem zaczynali chorować, stawali się bezużyteczni, a wtedy pozwalano im odpełznąć na bok i umrzeć. Te umierające postacie były wolne jak powietrze – i prawie równie niematerialne. Zacząłem rozróżniać błysk oczu pod drzewami. Potem, spoglądając w dół, zobaczyłem twarz obok swojej dłoni. Czarne kości spoczywały, wyciągnięte, z jednym ramieniem opartym o drzewo; powoli powieki uniosły się i zapadnięte oczy spojrzały ns mnie, olbrzymie i puste; w głębinach gałek pojawiło się coś w rodzaju ślepego, białego ognika, który powoli się dopalał.”
Pan Nasz Jezus Chrystus zaczął opatrywać rany i wrzody, którymi upstrzone były ciała trędowatych. Częstował ziołami leczniczymi i pocieszał. W wielkim kotle uwarzył bulion z pulardy, by nakarmić wygłodzonych nieszczęśników. Nagle, niespodziewanie, pojawiła się obrzydliwa maszkara, jakieś mefisto podlejszego sortu. Plwać zaczęła w stronę Pana i bluźnić. Wylała odżywczą zawartość saganu, zdeptała owoce i warzywa.

Pan Nasz Jezus Chrystus odszedł z wioski. Nie spoglądał za siebie. Wiedział, że zły zasiał w sercach mieszkańców. Wiedział, że dosięgnąć ich musi Gniew Boży.

...
wykorzystano fragment szkicu powieściowego „Jądro Ciemności” Josepha Conrada.

26 października 2018, 10:44:06
czy mi się polepszy nastrój? piszę herbatkę z owoców tarniny.

26 października 2018, 18:51:12
córko, herbatki pij do woli, najlepiej bez cukru. mówi się w prawdzie, że liście herbaty zwiększają przyswajalność metali ciężkich, ale tym się za bardzo nie przejmuj. bo wszystko jest ułomne i tylko Pan jest doskonały. owoców, o których piszesz nie znam, ale na pewno są smaczne i zdrowe.

na poprawę nastroju módl się często, wychwalaj Pana i kochaj Go bardzo, bo tylko modlitwa przynosi prawdziwą radość i ukojenie.

27 października 2018, 04:06:07
przyjedz do mnie, to Cię poczęstuję :) mam ich sporo i malinową, których może nie piłeś.

27 października 2018, 10:06:27
"You have the right to kill me, but you have no rights to judge me..."

https://www.youtube.com/watch?v=W-mgdUdOjhs

02 listopada 2018, 15:49:36
"The judgement is what defeat us..."

02 listopada 2018, 15:52:27
synu, padnij na kolana i błagaj Pana o wybaczenie.

02 listopada 2018, 19:32:32
Nie słuchaj takiego boga, który ci tak mówi borowik. Weź się kurwa w garść wreszcie.

02 listopada 2018, 23:21:31
nie bluźnij, synu.

03 listopada 2018, 08:34:13
Rozumiem, że to przykre, że tak do ciebie mówi, ale nie przejmuj się, nic złego nie zrobiłeś. Jesteś na tyle silny, że sobie poradzisz borowiku, trzymam od początku za ciebie kciuki.

03 listopada 2018, 21:51:44
synu, nie mam odpowiednich kwalifikacji. poszukaj pomocy u egzorcysty.

04 listopada 2018, 06:26:13
Przecież ponoć twój pan jest wszechmocny? Czyli stworzył kamień, którego sam nie podniósł. Wsłuchaj się, może opacznie zrozumiałeś. Lepiej będzie jak jednak już weźmiesz się w garść, wolę już borowika obcesowego niż nawiedzonego.

04 listopada 2018, 09:41:23
#

28 listopada 2018, 22:35:46
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się