Grupy >> Sława Wielkiej Polsce >> Forum >> słowa na niedzielę
Autor Wypowiedź
„Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze. Podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę.” (List do Rzymian 1,26-27)

„Nie będziesz cieleśnie obcował z mężczyzną jak z kobietą. Jest to obrzydliwością.” (III Księga Mojżeszowa 18,22)

09 września 2018, 11:02:24
09 września 2018, 11:02:50
Dzięki za ten cytat, szukałem, ale nie znalazłem ;). Prowadzę z lewakami dyskusję ożywioną, w której dominuje pogląd, że "kościoł ma się otworzyć na homoseksualistów". Właśnie za to cenię kk, że w tej kwestii nie próbuje wywracać litery biblijnej do góry nogami. Przywołują w tej kwestii przykłady ze Szwecji, czy z Irlandii, gdzie kościoły protestanckie wychodzą z inicjatywą implementacji homoseksualizmu w swojej wykładni chrystianizmu. Niech chrześcijaństwo pozostanie chrześcijaństwem. Nie zapominajmy, że to doktryna, która powstała jako reakcja na dostojny świat kultury helleńskiej, w której stosunek do cielesności był zupełnie inny, wręcz bałwochwalczy.

Stąd, nawet w dostojnej Grecji Nietzsche nie widzi dla siebie miejsca. Grecja według Nietzschego nie była kulturą „przemyślną”, tzn. nie wyprowadzała swoich wartości z racjonalnej refleksji, a z uświęcenia wolności instynktów, pożądliwości i naturalnego spojrzenia na świat. Grecy kochali w równym stopniu naturę, w takim, w jakim chrześcijaństwo ją znienawidziło. Grecja musi jednak zostać przezwyciężona m.in. z powodu, dla którego nie traktuje całego jeszcze świata za konsekwentne piękno, ponieważ w tym pięknie nie potrafi się utrzymać. Grecja w swojej ocenie świata według Nietzschego była zbyt pochopna w stanowieniu wartości, ponieważ pomimo tego, że bogactwo i mądrość mitów greckich stanowiących aksjologię były wielkie i dostojne, to pod wpływem nieustannego wyładowywania się instynktów w greckiej duszy, doznającej przepełnienia, i wolnej od jednolitej formy, to nie mogła utrzymać się w Woli Mocy. Grekom brakowało konsekwencji utrzymywania piękna w eksternalizacji. Ich rozrzutność w upajaniu się wolnością, w tym i raz po raz wolnością od woli mocy, była wyzwoleniem z instynktów nihilistycznych, ale w o wiele większym stopniu potęgowała narastający chaos, w którym Grecy, jak i cała kultura ostatecznie przepadli i się zatracili. Ich „igranie z ogniem”, czyli z inteligibilną refleksją okazało się dla nich tragiczne. Grecki upadek można zobrazować poprzez wizję coraz bardziej rozbujanego na morzu statku, który w końcu osiąga swoje maksium odchylenia i przewraca się do wody. Triumf na zgliszczach „pijanego” i zagubionego antyku ogłosiło chrześcijaństwo:

„Chrześcijaństwo zwyciężyło, jak zwycięża mocne wino; starożytność upiła się, bo nie była już silna i radosna i przywykła do silnych pobudzeń. Wizja końca świata wygląda w obliczu rzymskiego imperium w najwyższym stopniu fantastycznie i oszałamiająco”.

F. Nietzsche, Pisma pozostałe, tłum. Bogdan Baran, Wydawnictwo „inter esse”, Kraków 2004, s. 246.

Radość istnienia zostałą wyparta wizją życia wiecznego po śmierci. Nie wynika z tego, że Nietzsche potępia Grecję w równym stopniu jak potępia chrześijaństwo. Nietzsche tylko przestrzega przed lekkomyślnością, z jaką Grecy wprowadzili mit w życie, którym później nie mogli zawładnąć, tracąc wszystko w upojeniu z eksternalizującego się pola widzenia.

09 września 2018, 12:56:37
bo wybierasz co jest dla Ciebie wygodne, ale tak nie jest.

09 września 2018, 13:02:24
"Radość istnienia zostałą wyparta wizją życia wiecznego po śmierci." To jest tendencyjne, bo skupiacie się na niewygodzie płynącej z uczestnictwa w życiu religijnym. Wznosicie wątpliwej wartości cel "radość życia". Są to rozważania w warstwie formalnej, językowej. Uproszczenia. Jaką wartością jest radość i co to w ogóle jest?

Opisz tę wymarzoną radość i rozejrzyj się, czy jeszcze ktoś słucha.

Radość to to, co ważne. Radość jest dla dostojnych. Przepraszam, że uraziłem twą chcrześcijańską postawę i w koło Macieju.

09 września 2018, 13:15:30
11 Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą;
(Ewangelia wg św. Mateusza, 24,11)

To także o pedofilii w kk.

09 września 2018, 13:31:25
Kto powiedział, że uczestnictwo w życiu religijnym to "niewygoda"? Uważam, że symplicyzmem jest per aspera ad astra, bo nie każdemu sprawia aż tyle trudu dochodzenie do wyższości duchowej. W mojej religii przyjemność i cierpienie to tylko uczucia towarzyszące. Istotą jest mariaż Woli Mocy i Wiecznego Powrotu.

09 września 2018, 13:32:16
W KK gwalcone sa dzieci?

09 września 2018, 14:13:14
Na czym polegal ten balwochwalczy stosunek Grekow do cielesnosci?

09 września 2018, 14:15:21
sumer -nie lubię, kiedyś ktoś gada od rzeczy, tylko po to, żeby sobie pogadać/coś napisać.
Nie wiem, może własne też gwałcą?

To jest właśnie zboczenie; większe niż wszystkie zboczenia świata.
Ale żeby zabierać głos, trzeba mieć o tym jakieś pojęcie.

09 września 2018, 15:00:34
Sumer, nie kompromituj się. Specjalnością kk w ostatnich latach jest pedofilia. Dowodów jest co niemiara.

Ksiądz Grzegorz K., który został skazany w 2014 r. za molestowanie ministranta, a wcześniej miał na swoim koncie inne podobne czyny, po cichu powraca – podaje portal oko.press. Został mianowany administratorem Domu Księży Emerytów w diecezji warszawsko-praskiej.

To jemu starsi księża mają obowiązek opowiadać o wyjściach z domu. Kuria zaś nie odpowiada na pytania, kto nadzoruje księdza K.

Nie wiadomo, co ksiądz K. robił po ujawnieniu afery pedofilskiej. Kuria informuje, że był na urlopie od 23 września 2013 r. do 15 marca 2014 r. "Newsweek" podawał, że w listopadzie 2013 r. został ukryty w jednym z klasztorów na południu Polski. Od tego czasu słuch po nim zaginął. Aż wreszcie 1 kwietnia 2018 r. nowy biskup diecezji warszawsko-praskiej Romuald Kamiński mianował go administratorem Domu Księży Emerytów.

Grzegorz K. został skazany za molestowanie w 2014 r. Już wcześniej miał wyrok związany z podobnymi zarzutami, nie przeszkodziło mu to jednak robić kariery w archidiecezji warszawsko-praskiej kierowanej wówczas przez abp. Henryka Hosera.

Sprawa księdza K. była jedną z najgłośniejszych afer pedofilskich w polskim Kościele. W 2013 r. TVN24 podała, że duchowny mimo ciążącego na nim zarzutu molestowania małoletniego wciąż był proboszczem na warszawskim Tarchominie. Odprawiał msze i opiekował się 32 ministrantami.

K. miał dopuścić się czynów pedofilskich podczas pełnienia funkcji proboszcza parafii w Otwocku pod Warszawą. Ksiądz był skazany w pierwszej instancji na rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata za molestowanie 11-latka przez rok i trzy miesiące w latach 2001-2002. W styczniu 2014 r. Sąd Okręgowy Warszawa-Praga podtrzymał wyrok pierwszej instancji.

https://natemat.pl/248263,kim-jest-k...-ma-nowa-prace

O tuszowaniu afer zwiazanych z pedofilią w kk przez JP2 nie będę nawet wspominał, bo to jest bardzo przykre. Nie chcę się tutaj pastwić, bo to nie jest temat wątku.

Bałwochwalczy stosunek Greków polegał na tym, że w upojeniu zapominali niekiedy o rozumie... i to było ich preludium do upadku.

09 września 2018, 15:13:29
Pedofilia w Kościele to sprawka pederastów, którzy w związku z miewłaściwie pojmowaną miłością, byli swego czasu dopuszczani do Święcej kapłańskich. To nie jest wina kościoła, tylko problem, jak miłować pedziów zgodnie z Przykazaniem Miłości. Dopuszczać wszędzie, czy leczyć i separować.

09 września 2018, 16:28:37
Powiało Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim… Ale słuchaj, spoko, ja mogę nawet iść w taką hipotezę, to dlaczego tuszowali? JP2, teraz okazuje się, że Franczesko… tego nie da się wybronić. Upadek jest nieunikniony i kościół w Polsce podzieli los tego w Irlandii, sc. zostanie sprowadzony w hierarchii tam gdzie jego miejsce - do krucht i kościołków. Ktoś chce się w to bawić, droga wolna. Każdy ma prawo przecież cierpieć i znajdywać w tym sens. Odciąć chrystnianizmowi drogę do Urzędów, tylko tyle, w przestrzeni publicznej mogą sobie istnieć nawet najbardziej egzotyczne doktryny, takie jak m.in. chrystinizm, islam, czy judaizm.

09 września 2018, 16:47:04
Czytałem Pana Tadeusza, ale nie tego. Nie wiem czemu tuszowali. Na pewno mieli spory problem i może podjęli decyzje niezgodne z prawem. Wiadomo. duży może więcej.

Ale powiem ci szczerze, że ja do końca nie wiem, czy tuszowali, bo nie jestem w stanie tego zweryfikować. Ty się opierasz na informatorach zaangażowanych w walkę ekonomiczną między Niemcami a Polską oraz takich. którzy nie tyle tępią przestępczość, co zwalczają kościół.

Żyjesz z dala od polskiego życia patriotycznego i religijnego i pochopnie stawiasz zarzuty. W sumie obsługa twej twórczości w sensie odpowiadania ci nie ma sensu, bo by trzeba prostować twe każde zdanie dotyczące kościoła, jak np. to z 'radością' pośmiertną. Najlepiej przyjąć, że piszesz jakąś pracę i tutaj ja weryfikujesz i czynisz bullet-proof.

Kościół uważany jest przez rządy i elity finansowe za ważnego gracza i jest przez to krytykowany. Jeżeli przegra z kimś, bo na pewno nie z wami, to znaczy, że przegra prawda. Zatem powinniśmy kościołowi pomagać.

No i wracając do twych źródeł. Jeżeli 'Na temat' napisze, że ksiądz Jerzy R. dokonał przestępstwa, a Kościół to zdementuje, to znaczy, że Kościół tuszuje przestępstwa? Jest jeszcze kwestia wyroku sądowego, tendencyjności mediów, tego prostego faktu, że najlepiej się sprzedają skandale. Wiesz jak wygląda skala przegranych procesów przez media w Polsce? To pokazuje, że opłaca się zniesławiać i podawać nieprawdziwe informacje. Pomijam w ogóle całą sferę dziennikarskich "podobno, jak informuje anonimowy informator, podejrzewa się". No i specjalność gazety antykościelnej (gw) - sugerowanie przez tytuł dużymi literami, widocznymi w witrynie kiosku, z późniejszym wytłumaczeniem w artykule, że chodzi o coś innego.

09 września 2018, 17:18:25
To nie jest kwestia nieprawdziwych informacji - to jest prawda, która dotyczy już całego świata. Bo przecież nie dzieje się to tylko w naszym kraju. Moim zdaniem, i tutaj borkoś ma rację, należałoby oddzielić kościół od państwa. Jeżeli ktoś będzie chciał do niego uczęszczać, to będzie uczęszczał.

Ja to nawet staram się zrozumieć zapędy seksualne księży - w końcu to też tylko ludzie. Ale nie w przypadku, kiedy z przysłowiowej ambony jakiś ksiądz wykrzykuje o moralności albo o życiu w ubóstwie, a sam ma kochankę i dzieci, i jeździ wypasioną bryką.Dlatego tak bardzo potrzebna jest reforma kościoła katolickiego.

Inną sprawą są konsekwencje - "zwykły", czyli niebędący księdzem pedofil zostaje skazany na kilka lat więzienia, a księża, jak "książęta", unikają kary, bo wszystko jest tuszowane i zamiatane pod dywan.

To ma być chrześcijaństwo? To jest ta miłość do bliźniego, o której mówił Chrystus: "Przykazanie nowe daję wam, byście się wzajemnie miłowali, jako i ja was umiłowałem" (sparafrazowałam nieco)?

09 września 2018, 17:59:51
Jeśli idzie o krzyże w urzędach, sądach i klasach szkolnych, to jestem za, bo wydaje mi się, że wtedy nauka, wyroki i analogicznie decyzje urzędowe są częścią wzniosłej misji i nie służą "nieokreślonej radości". Chyba że są jeszcze jakieś powoiązania państwa z Kościołem?

09 września 2018, 18:14:50
Też jestem za symbolami religijnym w szkołach/urzędach/instytucjach. Przepraszam, ale na księżycu nie żyjemy. Dlatego tak bardzo krytykowałem kiedyś inicjatywę zdjęcia krzyży z klas przez trójkę uczniów z LO we Wrocławiu, bodajże. Dowieszać symbole każdej religii, która jest w szkole reprezentowana nawet przez jednego ucznia. U nas remedium na życie duchowe katolików jest wulgarna sekularyzacja kopiowana z chorego modelu forsowanego we Francji czy krajach skandynawskich np. Nie tędy droga.

Jestem za rozdziałem kościoła katolickiego (chrześcijaństwa) od państwa, ale nie jestem za rozdziałem religii jako takiej od państwa. Piszę to pro forma, żeby nie było niejasności.

09 września 2018, 18:34:16
Co do źródeł - tak jak napisałem, nieprawdziwą jest teza, że opieram się materiałach, które "zwalczają kościół". Jeśli chcesz mogę dać ci tutaj setki przykładów, non stop coś "wypływa". Afer pedofilskich w kk jest tyle, że nawet media bardzo nacjonalistyczne trąbią o tym poważnym problemie. Tu naprawdę nie trzeba być zaciętym przeciwnikiem kk (którym ja nie jestem), żeby dostrzegać jakie patologie w kościele po dziś dzień, niestety są tuszowane.

Ponadto dementuję jakobym "żył z dala od polskiego życia patriotycznego i religijnego", to wulgarne i bezpodstawne pomówienie, które mi uwłacza. Oszczędź sobie takich oszczerstw na przyszłość.

09 września 2018, 18:40:45
to są tylko pozory pobożności. księża tylko mówią o tradycjach, o kulturze jaka ona nie jest, a ich życie nie jest zgodne z słowem Boga. dużo ludzi będzie odchodziło od kalolickich kościołów. samo pismo nie jest w sobie świete, tylko żywe słowo, które jest implementowane w życie i które odradza człowieka.

09 września 2018, 20:37:59
Uber, to ty sie nie kompromituj. Nie znam tych spraw. Pedofilia jest wszedzie, co chwila slysze o jakies siatce pedofilskiej, na ktorej trop natrafiono w necie. Albo wsrod spolecznosci muzulmanskiej o czym w telewizji sie akurat nie mowi. Zamiast tego trwa w niej ewidentne polowanie na KK, ktory od srodka jest tez rozbijany przez tzw. lewakow, np. ksiadz Boniecki. Ten jeszcze "oficjalny" Kosciol nie ma nic do zaoferowania poza nihilizmem.

Aha, zapomnieli o rozumie, bo Nietzsche jest jakas wyrocznia? Same ogolniki.

bernadetta,

ja nieraz bylem na mszy swietej i nigdy nie zalecano mi zycia w ubostwie. O czym ty mowisz?

10 września 2018, 01:40:48
I co ma Jezus do KK? Kazdy moze miec swojego Jezusa, ty takze. Przez takie nawiedzione myslenie, ktore prezentujesz, przez Europe przetoczyla sie zaraza protestancka. A to wszystko by zyc w zgodzie ze slowami Jezusa.

10 września 2018, 01:46:38
Nie mowiac o checi polozenia lapy na majatku KK.

Uwazasz, ze KK nie wciela w zycie slow Jezusa Chrystusa? Uwazasz, ze to prawda? A jesli nawet to w czym problem. Jestes osoba wierzaca?

10 września 2018, 01:55:31
Uczestniczysz w zyciu Kosciola katolicki ego?

10 września 2018, 02:09:46
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się