Grupy >> Sława Wielkiej Polsce >> Forum >> czwarta lista hańby
Autor Wypowiedź
przez ostatni tydzień sytuacja ustabilizowała się. w okresie wakacyjnym także sekta jest mniej aktywna. jurkowcy albo pochowali się całkowicie, albo skupiają się na tym, by nie pokazywać się publicznie w towarzystwie swojego guru. nie dajmy się jednak zwieść, znamy ich i wiemy dokładnie, jaki diabeł szepcze im do ucha. w związku z brakiem istotnych wydarzeń bieżących, warto wykorzystać bezruch, by przyjrzeć się religijnym i ideologicznym aspektom funkcjonowania sekty.

głównym ideologiem i kapłanem grupy jest uber borkoś. rzekomo lansowany światopogląd opiera się na filozofii greckiej i jej kontynuatorach. po krótkiej analizie okazuje się wszak, że mamy do czynienia z marksizmem kulturowym, ze szczególnym naciskiem na jezusofobię. uber pozornie ma dużą swobodę w prezentowaniu dogmatów, jednak kilkakrotnie byliśmy świadkami korygowania jego wywodów przez guru sekty, który naprowadza podopiecznego na „właściwe” tory.

z praktycznego punktu widzenia bardzo ważnym czynnikiem konsolidującym członków sekty są nabożeństwa, w trakcie których uber przeistacza się w kaznodzieję. są dość schematyczne. duchowny prezentuje obraz religijny z obowiązującą linią interpretacyjną. pozostali członkowie prześcigają się w obrazoburczych, jezusofobicznych komentarzach. wzorują się najprawdopodobniej na orwellowskich seansach nienawiści.

nie trudno domyślić się, na co przygotować mają te werbalne orgie. w najbliższym czasie spodziewajmy się przedstawienia przez klechę apoteozy Jurka, który objawi się portalowi jako szczególna mieszkanka nietzscheańskiego nadczłowieka i mesjasza.

z przecieków z kręgów jurkowców wiemy, że analizowana jest również inna opcja. możliwe, że wyznawcy zostaną zobowiązani do przejścia na islam. ma to wynikać, ze szczególnego upodobania, jakie Jurek znajduje w młodych, wysportowanych, śniadych mężczyznach, którzy liczni zasilają ostatnio społeczności europejskie.

04 lipca 2018, 16:08:09
Swoją drogą, odbieram Koran z antykwariatu na Paderewskiego w Poznaniu w piątek. Dawno temu sobie już zamówiłem, ale nie miałem okazji odebrać. Jeden muzułmanin kiedyś tłumaczył mi, że islam traktuje chrześcijan jako swoich mnie rozwiniętych duchowo braci, którzy omyłkowo z całkiem inteligentnego jednego z proroków sc. Jezusa zrobili zbawiciela.

04 lipca 2018, 16:46:54
nie do końca można przewidzieć, co tam knujecie, ale wiem, że co by się nie stało, nadasz temu adekwatną oprawę doktrynalną.

04 lipca 2018, 17:16:37
Borkosiu, nic się nie dzieje przypadkowo. Czy specjaliści od PR potrafiliby stworzyć idealnego Konia Trojańskiego? Komu? To chyba jasne.

https://www.youtube.com/watch?v=aC6hQyjhnaw

04 lipca 2018, 17:20:22
Dlatego bardzo potężne jest to, co powiedział Siddhartha Gautama, czyli historyczny Buddha. On sam zalecił, i to na V wieków przed Chrystusem, żeby nie ufać żadnemu Buddzie. To jest konkretny antymem:

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym."

Źródło: III, 65 Kalama Sutta

04 lipca 2018, 17:34:11
Ten cały Lama, nie wiem który numerek, też powiedział, że "zdrowiej" jest dla człowieka, gdy pozostaje pod wpływem swojej lokalnej kultury i wierzeń, zapytany, czy ludzie powinni przechodzić na buddyzm.

04 lipca 2018, 17:42:07
04 lipca 2018, 17:42:59
Już nie chcesz słabego życia, ale im więcej z nim walczysz, tym bardziej słabe przybiera na sile. Tak, tak, tam w lustrze, to niestety Ty, tak, tak.

04 lipca 2018, 18:07:18
Jestem tylko ciekaw, kiedy ci wrogowie Kościoła katolickiego w ramach prywatyzacji mojego oddychania zaczną pobierać od niego opłaty. A w międzyczasie trwać będzie walka o prawa kobiet i demokrację.

04 lipca 2018, 18:17:29
Panowie na razie dyskutują, myślą, że wiedzą wszystko. Ale gdyby pojechali do Australii jedli by mięso krokodyli. myślę, że człowiek przebywając w buszu jest bardziej szczęśliwszy, przybierają inne wartości niż takie jakie są w mieście.

04 lipca 2018, 19:36:56
albo kangura, to jest najzdrowsze mięso na świecie, bo kangury nigdy nie chorują:)

04 lipca 2018, 20:17:29
Albo kota, to można i na naszych gumnach - kotów wiele i wiele mają żyć. A miąsko ponoć wyborne, ale długo w solance leżeć ma.

04 lipca 2018, 20:51:41
nie, nie, nie, ja ostatnio jadam tylko warzywka. śmieję się po prostu.

04 lipca 2018, 20:59:35
My chcemy dla chrześcijan jak najlepiej. Dla naszych pięknych romantyków. Nie ma mowy o walce ze słabszym. W końcu, kto nie był chrześcijaninem za młodu, na starość będzie skurwielem.

05 lipca 2018, 11:51:56
05 lipca 2018, 14:09:47
Żadna laicka ideologia, żaden świecki system wartości nie jest w stanie rozniecić w ludziach takiego ognia, żeby szli na arenę, spojrzeć śmierci w oczy ze śpiewem na ustach. Tego nam zazdrościli i zazdroszczą wszyscy, dla których jedynym bogiem jest mamona, rozkosz cielesna albo ułuda ziemskiej szczęśliwości. Poczucia wewnętrznej pustki nic nie jest w stanie zapełnić. Dobrze o tym wiedzą ci, którzy organizują igrzyska.

05 lipca 2018, 15:02:12
"Jestem Aguirre, gniew Boga, przed którym drży ziemia".

https://www.youtube.com/watch?v=PKPJBd7gniw

05 lipca 2018, 15:16:09
Największym i najbardziej przerażającym blefem chrystianizmu i jego wielkiej rewolucji, która do dziś terroryzuje świat jest to, że wmówili sobie, że to, co nierozłączne jest podzielne na ducha i ciała.

05 lipca 2018, 15:18:27
Fajnie, gdyby każdy z nas obejrzał dokument Zeitgeist. Mielibyśmy jakiś punkt odniesienia. Przynajmniej tę I część, która trwa 40 minut i jest o religii: https://www.youtube.com/watch?v=JV88MUgerIU

05 lipca 2018, 15:37:00
05 lipca 2018, 15:56:21
Fantastyczna Szczepkowska. Piękna, odważna, i z jaką dykcją! Ileż wspaniałych rzeczy i spraw mogłoby się zacząć i skończyć z taką kobietą. Zdaje się, że nie tylko komunizm.

05 lipca 2018, 16:19:56
lekceważący stosunek do religii charakteryzuje tylko cywilizację zachodnią i to dopiero teraz w jej okresie schyłkowym. wszędzie poza, wiara jest ciągle bardzo istotnym czynnikiem, decydującym o funkcjonowaniu jednostek i całych społeczeństw. islam podbija Europę, gdyż ta nie może oprzeć się na wcześniej wyznawanej religii chrześcijańskiej. gdy patrzę na Europę Zachodnią zawsze przypomina mi się ten fragment z komedii "Eryk wiking" -

https://www.youtube.com/watch?v=9FX_jWeDOJo

05 lipca 2018, 16:20:10
[wpis usunięty przez założyciela grupy]
05 lipca 2018, 16:44:07
Wszystko w doświadczeniu chrześcijańskim jest łaską. Również odczucie pustki i wrażenie, że Bóg milczy, że jest nieobecny. Prawdopodobnie te momenty „ciszy i nieobecności” są czasem prawdziwej łaski i bliskości Boga. Święty Jan od Krzyża nazwał ten stan "nocą ciemną".

05 lipca 2018, 17:40:28
05 lipca 2018, 18:58:58
05 lipca 2018, 19:15:19
05 lipca 2018, 19:17:34
05 lipca 2018, 19:30:07
05 lipca 2018, 19:38:55