Grupy >> Rzeczpospolita Polis >> Forum >> Niepokojące tendencje
Autor Wypowiedź
https://www.youtube.com/watch?v=zenPl-HY-5Q

Przede wszystkim jestem zbulwersowany i zaniepokojony ostatnim wystąpieniem Pana Jażdżewskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Taki polityczny wiec na moim Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu byłby nie do pomyślenia. Sprzeczaliśmy się często bardzo ostro, ale w nas Wielkopolanach jest zawsze na szczycie zgoda co do pryncypiów uniwersyteckich, które nakazują zachowanie neutralności światopoglądowej. To tylko ponownie potwierdza, że stolica musi wrócić czym prędzej do kolebki polskości, do macierzy, sc. do Poznania.

Zbulwersowany jestem płytkością wyciąganych wniosków przez oficjeli uczestniczących na tym uniwersyteckim rynku, oczernianie religii ludowej, brak ważenia słów (konstatacje typu "kościół stracił mandat bycia sumieniem narodu" - a kiedy w ogóle był dla wszystkich? Dlaczego nie miałbym mieć prawa wygłaszać swoich opinii o Świecie?), nonszalancja w stosowaniu kwantyfikatorów wielkich, wydumane homeryckie porównania, to wszystko świadczy o niebezpiecznych tendencjach sekularyzacji naszej sfery publicznej, co gorsze - pod patronatem Uniwerku.

Po drugie - zaniepokojony jestem nastrojami i wrogością wobec wyznania katolickiego religii chrześcijańskiej w Europie Zachodniej. W moim przekonianiu elity postmodernistyczne za bardzo podsycają nastroje niechęci, bądź co bądź wobec swoich współbratymców - chrześcijan, tyle że mniej ortodoksyjnych. Jeśli jakiś katolik poczuł się urażony, to chciałem w swoim imieniu serdecznie przeprosić, jako Hellen jestem wstrząśnięty pozycją katolików - najliberalniejszych wśród chrześcijan we współczesnej zachodniej rzeczywistości. Jednocześnie zapewniam, że hellenizm stoi murem za wolnością religijną w Europie i nie będzie się biernie przyglądał barbarzyńskim próbom anihilacji bardziej radykalnego chrześcijaństwa wobec jej odmiany mniej ortodoksyjnej - katolickiej.

Tak dopomóżcie Bogowie.

06 maja 2019, 01:10:08
Jak możesz? To są obywatele kultury.

06 maja 2019, 10:53:29
Najbardziej obłudny jest ten fasadowy pluralizm, który doskonale widać na ulicach Fryburga, atakować procesję to już barbarzyństwo. Ci ludzie mają do zaoferowania zamiast kultury - dowód naukowy i laboratorium, w którym wyprodukują nowe serum szczęścia, żeby można iść do świeżo wybudowanej galerii handlowej napić się w Starbuniu kawy w przerwie walki z kapitalizmem. Błazenada.

06 maja 2019, 11:41:06
Wszystko to polityka. Wykorzystał okazję, żeby zdobyć gdzieś jakieś poparcie.

06 maja 2019, 13:59:52
06 maja 2019, 19:31:53
nie denerwuj się, bo nie warto.

06 maja 2019, 22:42:30
Zaraz za pyskówki Walerku ze swoim Panem, czyli mną zaraz wylecisz z powrotem do roli lokaja, więc kontroluj to, co piszesz i odnoś się do mnie z należytym szacunkiem, bo ci przytnę smycz, na której cię trzymam.

06 maja 2019, 23:39:06
no widzisz ja się Tobą przejmuję, a Ty mną w ogóle.

06 maja 2019, 23:56:15
No, no :p A mnie nie dziwi już nic ;-))) "Mój" Uniwersytet Jagielloński takoż ;-)

14 maja 2019, 00:18:16
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się