Grupy >> recenzenci >> Forum >> Kontrrecenzja tekstu "My, chrześcijanie" (autor: Marcin Niziurski)
Autor Wypowiedź
Rizat' Lachiv
jeszcze nie nożem tępym narzędziem piłą lub udarową wiertarką -

Rizat'
terrorem z bilboardów. Wyciem

majdanu na szkoleniu
z uwiądu i dojrzewającej
młodości o pustych oczach Temidy -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
nienawiścią naćpanego
społeczeństwa otwartego
demolującego mienie społeczne

24.07.2017

05 sierpnia 2017, 13:26:05
majdan to będzie na jesieni

07 sierpnia 2017, 06:34:24
tymczasem zapraszam na miesięcznice
przebiegającą w sielskiej atmosferze
naćpanych wiarą w prezesa
upiorów bolszewickich

07 sierpnia 2017, 06:37:08
z birecką na czele

07 sierpnia 2017, 06:37:50
słabe jak obiekt recenzji, gonicie się w słabiźnie? ale Pani to na forum zamieściła, to ja może nie txt jako wiersz skomentuje.

dużym przegieciem Pana Niziurskiego było użycie miana chrześcijan. to główna kompromitacja. zachowanie fobiczne, w stylu Pana Kaczyńskiego, czyli wyzywanie ogółów to inna sprawa.
nie popieram nikogo, widzę i dobre i złe posunięcia PiS, ale te złe są karygodne i takie zmiany w naszym systemie nie powinny mieć miejsca (bo za karygodne uważam zmiany systemowe).
z poważaniem dla Pani

07 sierpnia 2017, 07:27:04
czy ja wiem czy przegięciem? większość elektoratów PIS ma się za chrześcijan.

07 sierpnia 2017, 08:14:31
*elektoratu

07 sierpnia 2017, 08:15:09
btw: birecka ty nawet podobna jesteś do Pawłowicz xd

07 sierpnia 2017, 08:16:26
no i? biorąc pod uwagę podział religijny naszego kraju to o po możesz to samo powiedzieć, właściwie o każdej partii

07 sierpnia 2017, 08:43:34
"seekend hand", odpowiem:

wiersz- (teraz) kontrrecenzja napisany został nie z myślą o złorzeczących bredzeniach Niziurskiego Marcina pana, ile - proszę popatrzeć na datę jego powstania - kontrolowanym pod sejmem "gniewem ludu". Zamieszczony w:

http://www.poezja-polska.pl/fusion/readarticle.php?article_id=45901

oczywiście musiał wywołać rozmaite, niekoniecznie pozytywne emocje. Długo się zastanawiałam, gdzie to w Liternecie umieścić, wreszcie dałam do Recenzji.

Może nie mam racji; może niepotrzebnie się szarpię, choć przecież polityk ze mnie żaden, bo partie omijałam zawsze jak najszerszym łukiem. Jedno wiem na pewno: nie tylko, że musi się dać wreszcie odpór niziurskopodobnym frustratom [w swoich chałupach niech sobie powrzeszczą] ale jeszcze - a potrafię być bardzo stanowcza - trzeba wyciągnąć wobec nich daleko idące prawne konsekwencje.

07 sierpnia 2017, 08:48:52
07 sierpnia 2017, 08:53:11
w szkole podstawowej czytałem "Sposób na Alcybiadesa", książkę napisaną przez ojca autora skandalicznego tekstu. jakież było moje zdziwienie, gdy jeden z czwórki bohaterów wyzwał innego chłopaka od "kapalistów", co jak się okazało było największą obrazą i wzbudziło poważne reperkusje. takie były czasy, by się przypodobać należało używać takich epitetów. dzisiaj synek kontynuuje dynastyczną tradycję i wyzywa innych od putinowskich sług. a przecież tenże Putin był niedawno naszym największym przyjacielem, kiedy pochylał się nad ciałami ofiar katastrofy smoleńskiej. stroiciele fortepianów zapodali jednak nową melodię i różni Niziurscy muszą teraz ćwierkać z nowego klucza.

mam tylko nadzieję, że synek uzyska wszystkie te korzyści, na które liczy, wypisując takie wierutne bzdury. bo przecież jeśli nie motywacja oparta na zwyczajnym wyrachowaniu, to musiałbym uznać, że jest kompletnym idiotą, jak ta grupka przygłupów, która popiera go w dalszej dyskusji pod utworkiem. wszak słusznie zauważył zmarły przed kilkoma dniami profesor Wolniewicz. -

„Pośród wielu ujemnych cech lewactwa najbardziej wydatną jest głupota.”

07 sierpnia 2017, 09:17:55
* od "kapitalistów"

07 sierpnia 2017, 10:01:41
Wybieram idiotę ;-) Wystarczy tylko popatrzeć na jego malunki :]

07 sierpnia 2017, 10:10:25
pies was jebał, to przez te wasze durne agitki ludzie wypięli się na ten portal
jesteście najgorszego typu trollami, hańba wam polityczne brudasy!

07 sierpnia 2017, 10:26:49
"Chamiuk-Artomiuk" (Jan Jeż Jarocki).

07 sierpnia 2017, 10:31:12
czy synek jest podłą kanalią, czy idiotą? hmm. te cechy często idą w parze. obstawiam więc jedno i drugie. ;)

chętnie bym kontynuował rozważania na ten temat. niestety w dyskusji pojawił się inny przygłup, którym na dodatek zawsze się brzydziłem. sama myśl, że mój komentarz może sąsiadować z wypociną tej kreatury, wywołuje lęk. to tak jakby otrzeć się na ulicy o nosiciela trypla, parcha lub innej "postępowej" przypadłości.

07 sierpnia 2017, 10:52:00
bój się platfusie
przyjdzie i pora na cb

07 sierpnia 2017, 11:25:55
"Borowik ceglastopodobny" napisał:

"czy synek jest podłą kanalią, czy idiotą? hmm. te cechy często idą w parze. obstawiam więc jedno i drugie. ;)

chętnie bym kontynuował rozważania na ten temat. niestety w dyskusji pojawił się inny przygłup, którym na dodatek zawsze się brzydziłem. sama myśl, że mój komentarz może sąsiadować z wypociną tej kreatury, wywołuje lęk. to tak jakby otrzeć się na ulicy o nosiciela trypla, parcha lub innej "postępowej" przypadłości."

Z tym bym "conieco" polemizowała. Nie zawsze dzieci noszą piętna swoich Rodziców lub odwrotnie. Przykładowo: pan vice-marszałek Ryszard Terlecki, którego - n. b. - wyjątkowo serdecznie nie lubię. Ja, o prawicowych poglądach, która ma bardzo wielu przyjaciół u myślących odmiennie.

Niziurski bardziej mi przypomina kogoś, kto podczas swojego przyjścia na świat uderzył ciemieniem o podłogę, niż syna swojego taty, o czym zresztą wcześniej nie wiedziałam...

Natomiast ten "przygłup"? No, przygłup... ;-))) I tyle w temacie :-D

07 sierpnia 2017, 11:47:54
Ja tez mam prowicowe, konserwatywne poglady i chetnie bym zaglosowal na prawice. Problem w tym, ze prawicy w Polsce nie ma: PIS to skrajny koltun, zlo do bezwzglednego zwalczania; a PO, choc w zapatrywaniach centro-prawicowe, to zgromadzenie pokretnych obrzydliwcow.

07 sierpnia 2017, 13:24:10
Anielo, owszem, ciemiączko Niziurskiego rzeczywiście nie zrosło się właściwie po nieszczęśliwym wypadku z dzieciństwa. jego tekst niezbicie tego dowodzi.

nie odrzucałbym jednak całkowicie tezy o celowym działaniu. zwróć uwagę, jak w tytule, synek ochoczo stroi się w piórka chrześcijanina. to klasyczna praktyka wszelkiej maści agentury, która chętnie przyznaje się do rzekomych chrześcijańskich, czy polskich przewinień czy wad, by móc następnie za nie przepraszać i kajać się przed całym światem.

ja tam, w utworku synka, dostrzegam ewidentny wpływ ręki oficera prowadzącego. owszem niezbyt błyskotliwego, ale jednak narzucającego szablony w sposobie myślenia i wypowiadania się.

07 sierpnia 2017, 14:13:27
I "Ament", mili Panowie. Oraz wszystkiego dobrego na najbliższe godziny oraz nadchodzące dnie :-)))

P.S. Mój "umiłowany troll Jan Jeż J." ma jak najbardziej oczywistą z oczywistych rację :-D

07 sierpnia 2017, 15:04:22
Przeczytałam ostatni wpis Pana Niziurskiego pod jego tekstem, i:

"Mówi Iwan Bezdomny z domu wariatów..." [M.Bułhakow: "Mistrz i Małgorzata"] -

wniosek nasuwa się sam...

07 sierpnia 2017, 15:46:54
no tak. wyszło na jaw, że półgłówek i jeszcze tajny współpracownik, to teraz wariata struga.

ech ... żenada.

07 sierpnia 2017, 15:55:58
ale wy macie nasrane
żal

10 sierpnia 2017, 10:28:39
Jest źle. Klimat polityczny podzielił ludzi bardzo.

10 sierpnia 2017, 22:03:44
popatrzyłam na malunki Marcina Niziurskiego. podobają mi się bardzo. są niezwykłe, rozpoznawalne. jest w nich ogrom przestrzeni dla wyobraźni, interpretacji. można wręcz snuć całe historie w klimacie baśni, fantastyki, niejednoznaczności. kunsztowny, kiedy trzeba delikatny, wręcz poetyczny ruch pędzla. znakomita dynamika i swoboda wiązania, zestawiania barw.

12 sierpnia 2017, 09:21:09
Oczywiście, że jego obrazy bywają ciekawe. Sam bym chciał żeby mi coś zilustrował. Borowik odjechał jak zwykle w rejony nieznane ludziom, którzy chcą rzeczywiście się czegoś dowiedzieć i kogoś poznać. Lepiej bredzić o tajniakach, bo się M.Nizurskiemu zachciało umieścić gniota o zabarwieniu politycznym z religijną wstawką mającą udawać krytyczny punkt widzenia autora. Przecież widać, że to frustratynka, biedna laurka bez ładu i składu ideowego, więc napisana w kryzysie emocjonalnym, a nie żaden wielki manifest polityczny.

13 sierpnia 2017, 01:05:13
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się