Autor Wypowiedź
Ten Piotrek, któremu w nocy kot wypija wodę ze szklanki. Żaden inny

23 lutego 2018, 06:14:06
a nie z miseczki?:)

23 lutego 2018, 22:43:40
23 lutego 2018, 23:07:42
24 lutego 2018, 07:33:26
uwielbiam Pomme, jestem trochę jak ona zwariowana:) fajny instrument:) https://www.youtube.com/watch?v=IE5DbnAkb1w nie mogę się doczekać , w piątek kontynuję mój francuski:)

24 lutego 2018, 19:55:07
King Krule - Easy Easy (Official Video)
https://www.youtube.com/watch?v=hRzlbh4or3c

25 lutego 2018, 02:41:24

25 lutego 2018, 03:59:03
25 lutego 2018, 09:20:47
https://www.youtube.com/watch?v=v4K1VxNg9Bc

„Parmenides mówił: »nie można pomyśleć tego, czego nie ma«; my stoimy na przeciwleglym krańcu i mówimy: »cóż można pomyśleć z pewnością musi być fikcją«.

F. Nietzsche, Wola mocy, tłum. Konrad Drzewiecki, Wydawnictwo Etiuda, Kraków 2011, s. 222.

25 lutego 2018, 12:07:37
26 lutego 2018, 03:23:35
26 lutego 2018, 11:17:07
27 lutego 2018, 01:26:57
Klimacik w pierwszym kawałeczku z wątku, dzięki Piotrek!

27 lutego 2018, 07:41:07
https://youtu.be/8sQ8R54C53o

[HADES]
Why do we build the wall, my children, my children?
Why do we build the wall?

[ALL TOGETHER]
Why do we build the wall?
We build the wall to keep us free
That’s why we build the wall

[HADES]
How does the wall keep us free, my children, my children?
How does the wall keep us free?

[ALL TOGETHER]
How does the wall keep us free?
The wall keeps out the enemy
And we build the wall to keep us free

[HADES]
Who do we call the enemy, my children, my children?
Who do we call the enemy?

[ALL TOGETHER]
Who do we call the enemy?
The enemy is poverty
And the wall keeps out the enemy

[HADES]
Because we have and they have not, my children, my children
Because they want what we have got

[ALL TOGETHER]
Because we have and they have not
Because they want what we have got
The enemy is poverty

[HADES]
What do we have that they should want, my children, my children?
What do we have that they should want?

[ALL TOGETHER]
What do we have that they should want?
We have a wall to work upon
We have work and they have none
And our work is never done
My children, my children
And the war is never won
The enemy is poverty

27 lutego 2018, 09:38:26
27 lutego 2018, 10:47:24
03 marca 2018, 08:08:11
06 marca 2018, 11:23:33
07 marca 2018, 09:34:23
08 marca 2018, 02:51:14
08 marca 2018, 02:51:28
08 marca 2018, 02:53:32
"Wykład 1. z cyklu <<Psychologiczne znaczenie opowieści biblijnych>>, wygłoszony 16 maja 2017 r. w Isabel Bader Theatre w Toronto. W tym wykładzie opisuję co uważam za koncepcję Boga, która jest częściowo opisem zwierzchności i władzy, konceptualnie oddzielonym od jakiegokolwiek konkretnego zwierzchnika czy osoby posiadającej władzę. Sugeruję również, że Bóg jako Ojciec jest czymś w rodzaju wrodzonego schematu ludzkiej hierarchii władzy, która ma swoje źródło po części w charakteryzującej świat zwierzęcy hierarchii dominacji."

https://www.youtube.com/watch?v=f-wWBGo6a2w&amp;t=0s&amp;index=1&amp;list=PL22J3VaeABQD_IZs7y60I3lUrrFTzkpat

08 marca 2018, 10:11:28
08 marca 2018, 21:39:55
„Do psychologicznego problematu chrześcijanizmu. – siła poruszająca zostaje, ressentiment, bunt ludu, bunt upośledzonych”.

F. Nietzsche, Wola mocy, tłum. Konrad Drzewiecki, Wydawnictwo Etiuda, Kraków 2011, s. 89.

https://www.youtube.com/watch?v=viz5Y9ZQEFY

„Chrześcijanizm jest także skasowaniem społeczeństwa, daje on pierwszeństwo wszystkiemu, co ono lekceważy, wyrasta z okrzyczanych, zniesławionych i skazanych, trędowatych wszelkiego rodzaju, »grzeszników«, »celników«, prostytutek, najgłupszego pospólstwa (»rybaków«); gardzi bogatymi, uczonymi, wytwornymi, cnotliwymi, tymi, którzy są „korrekt“...“

Ibidem, s. 21-22.

Obwiązkowa pozycja. Najlepiej wystawić głośnik w centrum handlowym, rozsiąść się na fotelu do masowania a później przebiec się w koło schodów dwadzieścia parę razy. Inaczej apologia bólu. Kto ma odwagę spojrzeć w jakiej dupie jesteśmy dziś, my witalni. Przytakujący życiu. Życzliwi życiu takie, jakie jest.

https://www.youtube.com/watch?v=NyUMHEua7-A

08 marca 2018, 21:46:49
"Chrześcijaństwo gardzi bogatymi"
Nieprawda. Ewentualnie gardzi bogactwem, ale nie ludźmi. Widać, ile warte są te twoje rozmyślania o chrześcijaństwie. Nie znasz podstawowych założeń wyznania, które każdy wierny słyszał dziesiątki razy. Jest nawet ewangelia, kiedy Jezus przychodzi do miasteczka, spotyka jakiegoś lekko przestraszonego bogacza, odwiedza go w domu i załatwia jakąś jałmużnę bodajże, po czym rozstaje się z nim w zgodzie. Chodzi o to, żeby bogactwo dobrze wykorzystywać. Z tym słowem "lekceważenie" to też propaganda i nadużycie.

09 marca 2018, 14:54:39
A właśnie, że prawda. Ty zupełnie nie bierzesz pod uwagę jak wtórnym wobec antyku był chrystianzm. Nie przyjmujesz tego do wiadomości. Tak jesteś zacietrzewiony, że nawet próbujesz historię pomieszać, byle zatrzeć ślady. To była jedna z wielu wielu sekt w tamtym czasie. Jaskiniowców. Chcesz mi powiedzieć, że chrześcijanie nie mieli nic przeciwko dostojności i bogactwu starożytnych Rzymian? Nie ośmieszaj się.

09 marca 2018, 21:07:32
09 marca 2018, 21:10:46
Czekaj. Jako znawca katolicyzmu skorygowałem twą wypowiedź, a Ty mi zarzucasz ataki na antyk? Przecież weryfikując twe źródła, pomagam Ci filozofować.

09 marca 2018, 23:20:51
Możemy poważnie porozmawiać jeśli przytoczysz źródła. Powiedzieć "chrześcijaństwo nie gardzi bogatymi, tylko bogactwem", to tak jakby powiedzieć lragnę miłości, ale nie chcę się kochać. To przewrotność par excellence.

10 marca 2018, 00:06:27
I żeby była pełna jasność - nic nie skorygowałeś, zareagowałeś tylko emocjonalnie na coś co uwiera cię i nie daje ci spokoju. Wykazałem aburdalność twojego argumentu, jeśli masz chęci zapraszam do dyskusji - ale rzeczowej (tylko i wyłącznie zaznaczam). Jeśli przyszedłeś tutaj tylko po to żeby powiedzieć, że "Nietzsche się mylił", bo "się mylił", to nie jesteś dla mnie żadnym poważnym dyskutantem.

Doktryna chrześcijańska na pogardzie wobec historii (m.in!) zbudowała swoją skuteczną propagandę, dlatego z taką łatwością pozwala sobie twierdzić, że "co z tego, że antyk był kolebką, mamy prawo mówić, jak chcemy i ustawiać szyk dziejów tak, jak nam się podoba".

Zaraz okaże się, że Chrystus to był Europejczyk (sic!)... a nie Blisko Wschodni Azjata... :) Aaaaa, zapomniałem, że on przekraczał czasoprzestrzeń, był obywatelem świata... tfu. "królestwa niebieskiego".

10 marca 2018, 02:07:30
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się