Grupy >> Krytyka Literacka >> Forum >> Recenzja "Złotej pagody" Yukio Mishimy.
Autor Wypowiedź
Gdyby kogoś interesował temat, to polecam swój tekścik w majowym Małym Formacie: http://malyformat.com/2018/05/piekne-widoki-sa-jak-pieklo/

28 maja 2018, 17:32:53
Mam nadzieję, że pójdą za ciosem i przetłumaczą coś nowego np. powieść "Dom Kyoko", której fragment ukazał się kiedyś w wydaniu literatury na świecie, poświęconemu Yukio.

Mishima to pisarz wybitny jak i Kawabata, Junichiro, Oe, Kobo, Soseki. Tego ostatniego ostatnio przypomnieli tłumacząc jego dwie powieści. Może coś się ruszy ;)

28 maja 2018, 21:26:41
PIW zapowiedziało wydanie jeszcze w tym roku "Wyznań maski". Wznowienie powieści Tanizakiego "Dziennik szalonego starca ma z kolei jutro premierę, także w PIW-ie. :)

28 maja 2018, 21:33:33
Wyznania maski mnie szczególnie nie cieszą ze względu na tematykę. Ale ogólnie PIW ma wielkie pole do popisu. Niech działa, jeśli chce moich pieniędzy :)

28 maja 2018, 22:15:47
Ja bym chciała, żeby wznowili "Moich bitelsów", bo ceny, które chodzą za to stare (i zazwyczaj używane i zniszczone wydanie) są chore. A kniga fajna i chciałabym doczytać.

P.S. Recka fajna, dobrze się czyta. "Złotą pagodę" wzięłam za bon z empiku i czeka na stoliku.

05 czerwca 2018, 12:10:16
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się