Grupy >> casus foederis >> Forum >> Polska myśl filozoficzna.
Autor Wypowiedź
E E EEE !!!
-----------------------------------------------------------------------------
co nic nie wymyślacie ? berel, beata ?
i to jest właśnie, problem. ględzenie i ględzenie, ale realnie żeby coś działało, to już mądrych nie ma. krytykować , o! sami mocni, no dobra.
to może jakieś interpretacje ?
berel, może z tej twojej religii np.co praktycznie zastosować w życiu, żeby działało i poprawiło je " natychmiast" ? zjeść czarodziejski wafelek :-)
...
beata, masz coś co pozwala poznać światy, nicość, innych ? jakieś nowe interpretacje cienia ? krasnoludek mówi - o to fajny gość, ale cień dopowiada - jakiś dziwny . co robić ? jak dotrzeć do wszechświadomości wspólnych ???
...
pokażcie Moc !
:)

17 sierpnia 2018, 14:58:33
Prof. Cezary Wodziński - Logo nieśmiertelności. Platona przypisy do Sokratesa, Gdańsk 2008 – nominacja do Nagrody Literackiej Gdynia 2009.

Polecam.

17 sierpnia 2018, 15:49:15
Polska filozofia skażona jest w dużej mierze neoplatonizmem, trzeba być (bardzo) ostrożnym w doborze lektur, ponieważ można łatwo zapomnieć, że poza Platonem istnieje dużo dostojniejszy świat. Platon to wielka gałąź, trzepocząca na wietrze, symbol największego w dziejach zachodniej myśli buntu.

17 sierpnia 2018, 15:52:49
borkoś, to napisz jak się wkracza w ten "świat dostojny" i co z tego wynika dla wkraczającego ?
...
a, ja znalazłam o współpracy.
później napiszę bo teraz mszę głaskać kota :))

17 sierpnia 2018, 18:41:00
Nie można "wkroczyć", to nie jest rodzaj jakiejś ezoterycznej wiedzy, po prostu - albo się jest dostojnym, albo nie. Nie zrobisz z chama Pana, próbowano już na przestrzeni tysiącleci, próbowano nawet równy dostęp do edukacji wprowadzić itd. Różno socjalno-chrześcijańskie wymysły Skutek? Stan społeczeństwa to nadal odzwierciedlenie zasady pareto.

17 sierpnia 2018, 20:38:31
okej, jaki jest Pan i czy jest ktoś taki ? był ?

mam wrażenie, że zaraz przejdziesz do mitów, bo moje doświadczenie podpowiada, że prawdziwi ludzie są, raczej wadliwi, niedoskonali.
borkoś, źle mi się kojarzą takie przymiotniki jak dostojny,szlachetny,
bardzo źle. należą do świata iluzji za którą ukrywają się kłamstwo, oszustwo, szalbierstwo, złodziejstwo, chciwość, prymitywizm, chuć, rządza.

17 sierpnia 2018, 21:22:02
Jeżeli przymiotniki dostojny i szlachetny kojarzą ci się źle, to jak bardzo twoja aksjologia jest wywrócona do góry nogami? Kto mówi o eliminacji błędów. Kto mówi tutaj w ogóle o istnieniu błędów? Jeśli ktoś określa coś błędem, jak bardzo musi się tego bać!

„Nie błąd jako błąd jest tem, co mnie na widok tego przeraża, nie tysiące lat trwający brak »dobrej woli«, brak karności, przyzwoitości, odwagi w rzeczach umysłowych, jest to brak naturalności, jest to zgrozą przejmujący fakt, że samą nienaturalność czczono z najwyższemi oznakami czci jako moralność i zawieszono nad ludzkością jako prawo. Jakżesz to możliwe, iż ludzkość już dawniej nie została ostrzeżona przed tą najniesamowitszą i najniebezpieczniejszą postacią błędu? Iż przeze mnie dopiero zostaje ostrzeżoną?... W tej mierze się omylić, nie jako jednostka, nie jako naród, lecz jako ludzkość! Na cóż to wskazuje? Na to, że naucza pogardzać najgłębszymi instynktami życia, że w najgłębszej podstawie, koniecznej do rozkwitu życia, w samolubstwie widzi się zły pierwiastek. Że w typowym celu upadku, w sprzeczności instynktu, w tem co »bezosobiste«, w stracie ciężaru, w »wyzuciu się z osobistości« i w »miłości bliźniego« widzi się zasadniczo wartość wyższą, co ja mówię! Wartość samą przez się”!

F. Nietzsche, Wola mocy, tłum. Konrad Drzewiecki, Wydawnictwo Etiuda, Kraków 2011, 3., s. 130.

17 sierpnia 2018, 22:32:59
bzdury, podaj przykład faktycznego człowieka dostojnego szlachetnego.
nie ma kogoś takiego. w przyrodzie nie istnieje. to bzdury, ględzenie nie ma żadnego zastosowania w prawdziwym życiu. komu to potrzebne ?
borkoś co ciebie, tak naprawdę identyfikuje ? do czego pasujesz, do kogo ?
jak się ubierasz, czy lubisz słony smak .... ???
to są pytania zasadnicze, a nie majaczenia. do obozu reedukacyjnego tego niczego, praca w polu, proste jedzenie, świeże powietrze i szwab od razu by nabrał krzepy i głupoty by mu ze łba wywietrzały. wujek Mao miał bardzo duże zasługi w leczeniu takich pojebów typu szwabskie cherlaki przemondrzałe :))
no, tak. ale wyciąnołeś coś z kontekstu. co ten wariatuńcio uważał za błędy ludzkości. w sumie to czym jest ta ludzkość, tak naprawdę ?
może i bym się przejmowała tym wszystkim bardziej, ale że umieram, to mam to gdzieś. ale świeże powietrze, czystą wodę i proste jedzenie bardzo doceniam.

17 sierpnia 2018, 23:06:16
Piszesz niemądrze i nieroztropnie. Piszesz modnie, jota w jotę wykładnię postmoderny powielasz. Masz świeży, witalny ogląd świata, ale jeśli nie zacznie do tego dorastać w porę głowa, urząd, władza, to staniesz się sfrustrowaną domorosłą krytyczką jakich pełno w internecie.

Na ziarnku maku stoi mały dom,
Pieski szczekają na księżyc makowy
I nigdy jeszcze tym makowym psom,
Że jest świat większy, nie przyszło do głowy.

Ziemia to ziarnko - naprawdę nie więcej,
A inne ziarnka - planety i gwiazdy.
A choć ich będzie chyba sto tysięcy,
Domek z ogrodem może stać na każdej.

Wszystko w makówce. Mak rośnie w ogrodzie,
Dzieci biegają i mak się kołysze.
A wieczorami, o księżyca wschodzie
Psy gdzieś szczekają, to głośniej, to ciszej.

17 sierpnia 2018, 23:16:58
a, tak poważnie. to frycek w chinach nie miał by szans. tam mistrz musi być zdrowy, spokojny, sympatyczny. to, co mówi i czego uczy musi być zrozumiałe i ma działać. człowiek który nie spełnia tych warunków, to tylko zwykły przeciętniak. chińczycy to ludzie weseli, praktyczni i zdrowi. i twierdzę, że to jest dobry przepis na udane życie. no i jeszcze garść słodyczy, oczywiście.

17 sierpnia 2018, 23:17:18
borkosiu, jedziesz do chin i to o czym piszesz natychmiast przestaje działać.
to co przywieziesz z chin i czego się tam nauczysz działa wszędzie.
jest jeszcze ameryka . i niestety nic więcej . chińczycy i amerykanie.

jest taki facet z harwardu, on może jeszcze namieszać. z jego interpretacji filozofii chińskiej może powstać coś co nas wzniesie na " wyżyny " sztuki życia.

17 sierpnia 2018, 23:30:57
I pamiętaj, jest coś gorszego od śmierci - nienaiwść do życia.

17 sierpnia 2018, 23:32:26
Na razie cywilizacja zachodnioeuropejska posiada 15 lotniskowców z napędem atomowym, Chiny - jeden przestarzały, zakupiony od Rosji.

To co, mówi Fryderyk Nietzsche jest jasne, jak jego Wiedza radosne, witalne i dobre i działa, współgrając ze światem. Ty po prostu nie rozumiesz tego, a to już inna para kaloszy. Nie wypowiadaj się na tematy, na które nie masz pojęcia. To zaoszczędzi ci wstydu.

Maniera, którą pisujesz jest notabene, reperkusją nieporozumienia wynikłego z francuskich interpretacji filozofii Nietzschego. Więc ostrożnie z tą siekierką Ilonko, ostrożnie.

:)

17 sierpnia 2018, 23:37:23
kapłańskie ględzenie. chyba że jakoś potrafisz udowodnić, że już kiedyś umarłeś i wiesz o czym mówisz. idę spać, bo już zaczynasz, pierdolić głupoty religijnopodobne. trzymaj się, pa. ja jutro z rana śmigam do fabryki . papa.

17 sierpnia 2018, 23:41:47
Nie ma sprawy, masz prawo mieć swoje zdanie. Pamiętaj tylko, by do tego pięknego twojego serca, zaczęła dorastać i głowa.

Dobrej nocy.

17 sierpnia 2018, 23:45:36
nie znam fryca, to co mam rozumieć ? i nie zachodnioeuropejska, a amerykańska. ale to akurat prawda z tym lotniskowcem i technologią usa. jeszcze trochę brakuje do równowagi i początku złotej ery ludzkości. miałam sen ...

dobrej nocy :)

18 sierpnia 2018, 00:00:37
noto lecimy dalej, dzień dobry
nic nas nie zaskoczy, bo jesteśmy elastyczni i potrafimy zareagować właściwie.trenujemy od rana do wieczora z wujkiem K. rozgrzewka. i do fabryki.
....
1.Przykazanie Pierwsze. Nie Narzekać.
Tako rzecze Ilonek P2, model Stoik.
....

maszeruję przez las regałów z 15 gramami duszy na ramieniu

moje dwa katusy całkiem dobrze sobie radzą
bezemnie
suszą się na słońcu i wciągają wilgoć z powietrza
głęboki wdech
są z pustyni i lubią słuchać pustynnego blusa
wydech
chlorofil światło sprany dżins jeden szlug
blus
ostre słońce różowe okulary światło poranka
ciepło
zapisuję w telefonie błogosławieni cisi
idą
otworzyć wszystkie fabryki świata z samego
rańca

18 sierpnia 2018, 08:56:42
ps do człowieka szlachetnego
jest takie określenie w filozofii wujka K, ale ono odnosi się do człowieka nie z racji urodzenia, a pracy nad sobą. treningu.
...
idę po kawe ... tup tup tup. nomam.
...
nie można się urodzić człowiekiem szlachetnym, można się nim "stawać".
u nas, raczej funkcjonuje określenie "porządny człowiek". i występuje też we wszystkich grupach społecznych, kastach, klasach, jak zwał tak zwał.
...
napisałam, bo ktoś mógł wysnuć wniosek, że wujek K, też jest owiany majakami,jak frycek. a tak nie jest. to stary chińczyk, u którego wszystko pięknie, działa w praktyce.( jak w szwajcarskim zegarku hihi :)

18 sierpnia 2018, 09:52:10
Nie znasz jego filozofii a nadal się wypowiadasz, zwyczajnie nie jest ci wstyd?

18 sierpnia 2018, 12:30:05
co się nie zgadza ?
( eh, ta moja dionizyjska natura, zaraz cię rozszarpię - gamoniu !)
palahniuk za dużo już powiedział o świecie, nie będziemy się powtarzać . wystarczy.
...
chwila przerwy i kontynułujemy. polska filozofia. coś wymyślę.
...
zastanawiam się, jak ominąć Kołakowskiego. bo to za duże spodnie dla krawca.
piję browca na trzepaku i idę spać. ciężki dzień w fabryce, po prostu.

18 sierpnia 2018, 23:45:52
Palahniuk jest w miarę, choć ma tendencję do markotności.

Nie jest ci trochę głupio, że mając takie predyspozycje ciułasz w fabryce?

19 sierpnia 2018, 01:48:58
Chozzi wam o Chucka Palachniuka? Autora opowiadania Fight Club?

19 sierpnia 2018, 02:02:14
Zgadza się.

19 sierpnia 2018, 10:13:27
19 sierpnia 2018, 10:55:52
https://www.youtube.com/watch?v=4TLppsfzQH8

The perfect version of ourselves. Are you ready?

19 sierpnia 2018, 13:01:29
Łowca dekadentów. Dla człowieka dostojnego mogę się sprzymierzyć nawet z chrześcijanami i innymi rewolucjonistami.

19 sierpnia 2018, 13:31:04
:))
i tym sympatycznym akcentem, na razie- kończymy.
https://www.youtube.com/watch?v=3qK82JvRY5s

19 sierpnia 2018, 21:56:29
https://www.youtube.com/watch?v=48sfg0Fn5C8

Samolubstwo dostojnych jest stanem świętym.

20 sierpnia 2018, 02:58:45
Spoko puściłem tam super muzę. Nie ma jak stary, wypasiony vinyl :)

25 sierpnia 2018, 23:19:04
25 sierpnia 2018, 23:19:49
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się